EGYPTIAN MAU

Naše Chovatelská stanice Yá Moasi,CZ se zabývá chovem jedinečného plemene koček egyptských Mau od roku 2010. Jem členkou SO - Star Cats u ČSCH - SCHK sdružení chovatelů koček FIFe a prvního ročního kocourka egyptské Mau - Erica Nohradská růže,CZ jsem si vybrala v roce 2010. Naše egyptské Mau mají barvu stříbrnou (Silver, Mau ns 24) a kouřovou (Smoke, Mau ns). Proč egyptská Mau? Jednoduše proto, že jde o lásku na první pohled, která v sobě nese vzrušující genetické tajemství z dávné historie...

Našim cílem je mít v našich odchovech především zdravá koťátka egyptské Mau a typické elegantní linie egyptské Mau s příjemnou povahou. Zaměřujeme se na kvalitu nikoliv na kvantitu... Snažíme se o co nejlepší podmínky ve všech směrech, tak aby naše Bohyně a Bohové žili u nás v harmonii, lásce a ve zdraví. 

Naši egypťánci mají tu nejlepší veterinární péči. Vstupní, preventivní a výstupní veterinární kontroly jsou samozřejmostí i když se o Mau traduje, že patří mezi zdravá plemena. 

Na co můžeme být v našem chovatelství hrdí? Náš první kocourek Eric Novohradská růže,CZ vyhrál BOB v Rakousku a získal titul SC. Dcera Athéna získala také titul SC. Spolupracujeme dlouhodobě se zahraničními chovateli egyptských Mau a s našimi egypťánky se zůčastňujeme mezinárodních výstav od SCHK (FIFe) a TICA.

Koťátka z našich vrhů vyhrávají na mezinárodních zahraničních výstavách výhry BOB a mají titul JW! Děkujeme našim zahraničním přátelům za jejich dobrou práci!

Zivile Junevic & Ištar Yá Moasi,CZ 11.07.2020

A jaké jsou naše plány do budoucna? Plánů máme mnoho... snad se vydaří... 

Naše výstavní začátky... 

Máte zájem o egyptskou Mau? Kontaktujte nás, rádi odpovíme na vaše otázky.

KONTAKT